VALETOL 300MG/150MG/50MG neobalené tablety 24

Kód: 0186199
134 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.06.2024
Možnosti doručení
Valetol je složený přípravek obsahující kombinaci léčivých látek – propyfenazon, paracetamol a kofein. Propyfenazon působí proti bolesti, horečce a zánětu. Čtěte pozorně příbalový leták.

Detailní informace

Detailní popis produktu

VALETOL 300MG/150MG/50MG neobalené tablety 24

Valetol mohou užívat dospělí a dospívající od 15 let ke krátkodobé léčbě bolesti hlavy (včetně migrény), zubů, při bolesti zad v křížové oblasti, bolesti po operacích, při bolesti doprovázející nachlazení a při bolestivé menstruaci. Po doporučení lékařem lze přípravek užívat při neuralgii (bolest v průběhu nervu).

Valetol patří do skupiny léků zvaných analgetika. Tyto léky tlumí bolest. Valetol obsahuje kombinaci tří léčivých látek - propyfenazon, paracetamol a kofein. Propyfenazon a paracetamol tlumí bolest a snižují horečku, propyfenazon má i protizánětlivý účinek. Kofein zesiluje účinky obou složek. Protibolestivý účinek nastupuje asi půl hodiny po užití přípravku a trvá několik hodin.

Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Balení obsahuje 24 tablet.

Dávkování a způsob užití

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Doporučená jednotlivá dávka přípravku u dospělých a dospívajících od 15 let je 1 - 2 tablety. V případě potřeby se dále užívá 1 tableta v časových odstupech nejméně čtyř hodin mezi jednotlivými dávkami.

Nepřekračujte celkovou dávku 5 tablet za den.

Použití u dětí a dospívajících Přípravek Valetol není určen pro děti a dospívající do 15 let.

Způsob podání: Tableta se užívá ústy a zapije se sklenicí vody. Půlicí rýha má pouze usnadnit dělení tablety pro snazší polykání, pokud máte potíže ji spolknout vcelku.

Délka léčby: Valetol se užívá pouze krátkodobě. Pokud nedojde k ústupu obtíží do 5 dnů, nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání Valetolu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte Valetol déle než 1 týden.

Složení

Léčivými látkami jsou propyphenazonum 300 mg, paracetamolum 150 mg, coffeinum 50 mg v 1 tabletě.

Pomocnými látkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy, mastek, kyselina stearová, magnesium stearát, aluminium stearát, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymetylškrobu, mikrokrystalická celulosa.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Přípravek neužívejte v těhotenství a při kojení, děti mladší 15 let.

Příbalový leták VALETOL 300MG/150MG/50MG neobalené tablety 24

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Doplňkové parametry

Kategorie: Léky na migrény a bolesti hlavy
Hmotnost: 0.25 kg
Typ přípravku: Léčivý přípravek
SUKL kód: 0186199
ATC skupina: N02BE51
Farmakoterapeutická skupina: Anilidy - Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
EAN: 8594002959937

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz