SOLEDUM 100MG enterosolventní měkké tobolky 20

Kód: 0218897
187 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
14.06.2024
Možnosti doručení
Určeno pro dospívající a děti od 6 let k léčbě příznaků akutní bronchitidy a běžného nachlazení. Od 12 let k léčbě příznaků akutní nehnisavé sinusitidy, přídavné léčbě dýchacích obtíží při CHOPN a průduškovém astmatu - pouze po poradě s lékařem. Čtěte po

Detailní informace

Detailní popis produktu

SOLEDUM 100MG enterosolventní měkké tobolky 20

Přípravek Soledum 100 mg obsahuje léčivou látku cineol, která má protizánětlivý účinek a podporuje vykašlávání.

Přípravek Soledum 100 mg je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let k léčbě příznaků akutní bronchitidy (zánět průdušek) a běžného nachlazení.

Přípravek Soledum 100 mg je též možno použít k léčbě příznaků akutního nehnisavého zánětu vedlejších nosních dutin. U tohoto onemocnění se přípravek užívá pouze po poradě s lékařem.

Přípravek Soledum 100 mg je též možno použít u dospělých a dospívajících od 12 let k přídavné léčbě dýchacích obtíží při chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) průduškovém astmatu. V takovém případě se přípravek užívá pouze po poradě s lékařem.

Termín CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc) je spojen se stavy chronické bronchitidy (zánětu průdušek) a emfyzému (rozedma plic). CHOPN je chronické plicní onemocnění vyvolávající dušnost a kašel.

Velikost balení je 20 enterosolventních měkkých tobolek.

Dávkování a způsob užití

  • Dospělí a dospívající (od 12 let) užívají 3x denně 2 tobolky. 
  • Děti od 6 do 12 let užívají 3x denně 1 tobolku.
  • U dlouhodobé a nepřetržité léčby užívejte 2x denně 2 tobolky.

Soledum 100 mg se polykají celé (bez kousání) a zapíjejí se větším množstvím nepříliš horké tekutiny (nejlépe sklenicí (200 ml) pitné vody), asi půl hodiny před pravidelným jídlem. Jestliže máte citlivý žaludek, doporučuje se užívat Soledum 100 mg během pravidelného jídla. Délka léčby přípravkem Soledum 100 mg závisí na povaze, závažnosti a vývoji onemocnění. Jestliže obtíže přetrvávají déle než týden, nebo jestliže se u Vás během užívání přípravku rozvine dušnost, horečka nebo začnete vykašlávat hnisavé či krvavé hleny, vyhledejte lékaře. Upozornění pro diabetiky: Jedna tobolka přípravku Soledum 100 mg odpovídá 0,0013 chlebových výměnných jednotek.

Složení

Přípravek Soledum 100 mg obsahuje léčivou látku cineolum. Jedna enterosolventní měkká tobolka obsahuje cineolum 100 mg. Pomocnými látkami jsou: Střední nasycené triacylglyceroly, nekrystalizující sorbitol 70%, želatina, glycerol 85%, ethylcelulosa, roztok amoniaku 28%, kyselina oleová, natrium-alginát, kyselina stearová, kandelilový vosk.

Kontraindikace

Není určeno pro děti do 6 let.

Neužívejte, jestliže jste alergický(á) na cineol nebo na kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku a pokud trpíte dávivým kašlem nebo pseudozáškrtem (subglotická laryngitida; akutní zúžení dýchacích cest doprovázené silným kašlem, ztíženým dýcháním až příp. dušením).

Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Příbalový leták SOLEDUM 100MG enterosolventní měkké tobolky 20

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Doplňkové parametry

Kategorie: Chřipka a nachlazení
Hmotnost: 5 kg
Typ přípravku: Léčivý přípravek
SUKL kód: 0218897
ATC skupina: R05CA13
Farmakoterapeutická skupina: Expektorancia - Cineol
EAN: 4008617229650

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz