IMODIUM 2MG tvrdé tobolky 20

Kód: 0233899
226 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
14.06.2024
Možnosti doručení
IMODIUM 2 mg tvrdé tobolky bojuje proti průjmu a nabízí rychlou úlevu při léčbě akutního a chronického průjmu u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let. Účinkuje do 1 hodiny a to při užití jednorázové dávky 4 mg. Čtěte pozorně příbalový leták.

Detailní informace

Detailní popis produktu

IMODIUM 2MG tvrdé tobolky 20

Trápí vás průjem? IMODIUM® 2 mg tvrdé tobolky bojuje proti průjmu a nabízí rychlou úlevu při léčbě akutního a chronického průjmu u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let. Účinkuje do 1 hodiny a to při užití jednorázové dávky 4 mg.

Průjem je popisován jako změna normální peristaltiky střev a obvykle je definován výskytem tří a více akutních řídkých a vodnatých stolic během jednoho dne. Pokuste se okamžitě zastavit průjem a předejít tak dehydrataci svého organismu!

Balení obsahuje 20 tvrdých tobolek.

Jaké jsou nejčastější příčiny akutních průjmových obtíží?

  • Virové a bakteriální infekce
  • Cestovatelský průjem způsobený kontaminovaným jídlem či vodou
  • Potravinové alergie
  • Menstruace u žen
  • Stres
  • Syndrom dráždivého tračníku
  • Špatné stravovací návyky

IMODIUM® pro léčbu průjmu IMODIUM® 2 mg tvrdé tobolky nabízí účinné řešení a slouží k léčbě akutního a chronického průjmu. Účinkuje do 1 hodiny, při užití jednorázové dávky 4 mg. Tobolky jsou dobře snášeny a obsahují léčivou látku loperamid-hydrochlorid, která je doporučována jako první volba při léčbě průjmu*. IMODIUM® je vhodné také k léčbě akutního průjmu souvisejícího se syndromem dráždivého střeva.

*WGO - Světová gastroenterologická společnost; Reference: Farthing M, er al J Clin Gastroenterol. 2013; 47:12-20.

Immodium banner

Dávkování a způsob užití

Dospělí, dospívající a děti od 6 let

Akutní průjem: počáteční dávka činí dvě tobolky (4 mg) pro dospělé a dospívající a jedna tobolka (2 mg) pro děti, následuje jedna tobolka (2 mg) po každé další řídké stolici.

Chronický průjem: počáteční dávka činí dvě tobolky (4 mg) denně pro dospělé a dospívající a jedna tobolka (2 mg) denně pro děti; tato počáteční dávka by měla být upravována až do dosažení 1-2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle docíleno udržovací dávkou 1-6 tobolek (2 mg - 12 mg) denně.

Pacienti s ileostomií: počáteční dávka činí dvě tobolky (4 mg) denně pro dospělé a dospívající a jedna tobolka (2 mg) denně pro děti; tato počáteční dávka by měla být upravována až do dosažení 1-2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle docíleno udržovací dávkou 1-6 tobolek (2 – 12 mg) denně.

Maximální dávka pro akutní a chronický průjem a u pacientů s ileostomií je 8 tobolek (16 mg) denně pro dospělé, u dětí a dospívajících je zapotřebí určovat dávku ve vztahu k tělesné hmotnosti (3 tobolky/20 kg), avšak nelze překročit 8 tobolek denně.

Tělesná hmotnost dítěte v kilogramech (kg)Nejvyšší počet tablet léčivého přípravku IMODIUM RAPID za den
od 20 kgnikdy více než 3 tobolky 
od 27 kgnikdy více než 4 tobolky 
od 34 kgnikdy více než 5 tobolky 
od 40 kgnikdy více než 6 tobolky 
od 47 kgnikdy více než 7 tobolky 
od 54 kgnikdy více než 8 tobolky

Dospělí ve věku 18 let a starší

Symptomatická léčba akutních epizod průjmu souvisejícího se syndromem dráždivého tračníku u dospělých ve věku 18 let a starších:

Na začátku se užijí dvě tobolky (4 mg), následně po každé řídké stolici jedna tobolka (2 mg) nebo dle předchozího doporučení lékaře. Maximální denní dávka nemá přesáhnout 6 tobolek (12 mg).

Pokud nenastane u akutního průjmu zlepšení do 2 dnů, poraďte se prosím s lékařem.

Způsob podání

Perorální podání. Tobolky je zapotřebí zapíjet

Složení

Léčivou látkou je loperamidi hydrochloridum. Dalšími složkami jsou monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, mastek, magnesium-stearát, želatina, oxid titaničitý (E171), indigokarmín (E132), žlutý oxid železitý (E172), černý oxid železitý (E172), sodná sůl erythrosinu (E127).

Kontraindikace

Neužívejte přípravek IMODIUM jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku; jestliže trpíte akutním průjmem provázeným přítomností krve ve stolici nebo vysokou teplotou. Přípravek IMODIUM se nesmí podávat dětem do 2 let. Užívání přípravku v těhotenství se nedoporučuje. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Příbalový leták IMODIUM 2MG tvrdé tobolky 20

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Doplňkové parametry

Kategorie: Léky na průjem
Hmotnost: 5 kg
Typ přípravku: Léčivý přípravek
SUKL kód: 0233899
ATC skupina: A07DA03
Farmakoterapeutická skupina: Antipropulziva - Loperamid
EAN: 3574660511369

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz