FENISTIL GEL 1MG/G 1X30G

Kód: 0173497
277 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.06.2024
Možnosti doručení
Rychlá a účinná úleva od svědivé podrážděné pokožky různého původu: svědivá vyrážka, poštípaní hmyzem, spálení od slunce, povrchové popáleniny, kopřivka. Forma gelu má chladivý účinek. Čtěte pozorně příbalový leták.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FENISTIL GEL 1MG/G 1X30G

Fenistil gel je protisvědivý, protialergický přípravek. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných antihistaminika. Zmírňuje svědění při svědivých onemocněních kůže, kopřivce, poštípání nebo pokousání hmyzem, při poškození kůže sluncem a u mírných povrchových popálenin. Účinkuje během několika minut.

Fenistil zmírňuje svědění zablokováním účinku histaminu. Histamin je látka, která se v těle uvolňuje při styku s alergenem a vyvolá rozvoj alergické reakce. Protože gel prostupuje snadno do kůže, zmírňuje rychle svědění a podráždění kůže během několika minut, má také lokální anestetický účinek. Přípravek mohou používat dospělí a děti od 6 měsíců věku i bez doporučení lékaře.

Balení obsahuje 30 g.

Vyzkoušejte také Fenistil kapky.

Dávkování a způsob užití

Přípravkem 2 - 4 x denně potřete postižená místa kůže. Účinek gelu se začíná projevovat po několika minutách a maxima dosahuje po 2 - 4 hodinách.

Pokud se Vaše příznaky nezlepší během týdne, či pokud se příznaky Vašeho dítěte nezlepší během dvou dnů, poraďte se se svým lékařem.

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dnů.

Fenistil u dětí od 6 měsíců věku nenanášejte na rozsáhlejší kožní plochy (tj. větší než je plocha dvou dětských dlaní), obzvláště ne na narušenou nebo zánětlivě změněnou pokožku.

Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Složení

 Léčivou látkou přípravku je: dimetindeni maleas; jeden gram gelu obsahuje dimetindeni maleas 1 mg.

 Pomocnými látkami jsou: benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, karbomer 974 P, roztok hydroxidu sodného 300 g/l, propylenglykol, čištěná voda.

Kontraindikace

Přípravek není určen pro děti do 6 měsíců. Nepoužívejte Fenistil, jestliže jste alergický(á) na dimetinden-maleinát nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.

Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Fenistil v těhotenství, při kojení a plodnosti

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek používat.

V těhotenství a v období kojení se přípravek nemá nanášet na rozsáhlé oblasti kůže, zejména pokud na nich jsou otevřené a zanícené rány. V období kojení nesmí být Fenistil nanášen na prsní bradavky.

Příbalový leták FENISTIL GEL 1MG/G 1X30G

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Doplňkové parametry

Kategorie: Přípravky na svědění kůže a hlavy
Hmotnost: 0.25 kg
Typ přípravku: Léčivý přípravek
SUKL kód: 0173497
ATC skupina: D04AA13
Farmakoterapeutická skupina: Antihistaminika pro lokální aplikaci - Dimetinden
EAN: 8596149002002

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz