CALCII CARBONICI 0,5 TBL. MEDICAMENTA 0,5G neobalené tablety 100

Kód: 0017994
173 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.07.2024
Možnosti doručení
Přípravek je indikován k preventivnímu i terapeutickému použití při těchto stavech a poruchách: těhotenství a kojení, hojení fraktur, zmírnění traumatických stavů při nedostatečném přívodu vápníku. Čtěte pozorně příbalový leták.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CALCII CARBONICI 0,5 TBL. MEDICAMENTA 0,5G neobalené tablety 100

Calcii carbonici 0,5 tbl. Medicamenta je kalciový přípravek, který doplňuje hladinu vápníku v organismu. Používá se k prevenci i léčbě nedostatku vápníku (hypokalcémie) při jeho nedostatečném příjmu ve stravě nebo při zvýšené potřebě vápníku, a dále při těchto stavech a poruchách: těhotenství a kojení, hojení zlomenin a u starších osob prevence zlomenin (podávat současně s vitaminem D), zmírnění traumatických stavů (po úrazu) při nedostatečném přívodu vápníku, dlouhodobá léčba kortikoidy, poruchy vápníkového metabolismu, alergická onemocnění vzniklá zejména v důsledku vrozené dispozice, jako např. atopický ekzém, tetanie tj. zvýšená nervosvalová dráždivost (křeče), křivice (rachitis), měknutí kostí (osteomalácie), řídnutí kostí (osteoporóza), alergický zánět nosohltanu, různé kožní choroby (dermatózy). Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti.

Dávkování a způsob užití

Doporučená dávka přípravku pro dospělé je 2-4 tablety denně při preventivním podávání, při léčebném podávání lze dávkování zvýšit podle doporučení lékaře. Dětem se podává 1/2 maximálně 1 tableta denně. Tablety se polykají celé nebo rozdělené a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny.

Složení

Léčivou látkou je calcii carbonas. Jedna tableta obsahuje calcii carbonas 0,5 g. Pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy, pšeničný škrob, želatina, mastek, magnesiumstearát.

Kontraindikace

Neužívejte Calcii carbonici 0,5 tbl. Medicamenta jestliže jste alergický/á na uhličitan vápenatý nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.

Příbalový leták CALCII CARBONICI 0,5 TBL. MEDICAMENTA 0,5G neobalené tablety 100

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Doplňkové parametry

Kategorie: Léky na otoky končetin
Hmotnost: 0.25 kg
Typ přípravku: Léčivý přípravek
SUKL kód: 0017994
ATC skupina: A12AA04
Farmakoterapeutická skupina: Vápník - Uhličitan vápenatý
EAN: 8595112610077

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz