HEŘMÁNKOVÝ KVĚT léčivý čaj 50G

Kód: 0076578
53 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
27.2.2024
Možnosti doručení
Přípravek je určen jako podpůrná léčba vnitřně k léčbě mírných žaludečních obtíží, zevně na záněty kůže a sliznic a drobná poranění. Čtěte pozorně příbalový leták.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HEŘMÁNKOVÝ KVĚT léčivý čaj 50G

Tradiční rostlinný léčivý přípravek.

Užívaný vnitřně:

K léčbě příznaků u mírných zažívacích obtíží provázených nadýmáním a mírnými křečemi. K úlevě od příznaků běžného nachlazení.

Užívaný zevně:

K léčbě mírných zánětů a vřídků dutiny ústní a hrdla (např. afty, záněty dásní). K léčbě mírných zánětů kůže (spáleniny od slunce), drobných povrchových poranění a nežitů (furunkulů).

Balení obsahuje 50 gramů heřmánkového květu. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Dávkování a způsob užití

K léčbě příznaků u mírných zažívacích obtíží provázených nadýmáním a mírnými křečemi:

Heřmánkový květ dle dávkování se přelije 150 ml vroucí vody a nechá se 15 min vyluhovat v přikryté nádobě, potom se scedí. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Nálev je určen k podání ústy. Dospívající, dospělí a starší lidé: 2 - 4 čajové lžičky, 3 - 4x denně. Děti od 6 do 12 let: 2 - 3 čajové lžičky, 2 - 4x denně. Děti od 6 měsíců do 6 let: 1 čajová lžička, 2 - 4x denně.

K úlevě od příznaků běžného nachlazení:

Heřmánkový květ dle dávkování se přelije 100 ml vroucí vody a nechá se 15 min vyluhovat v přikryté nádobě. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Nálev je určen k inhalacím. Dospívající, dospělí a starší lidé: 3 - 10 čajových lžiček, několikrát denně. Děti od 6 do 12 let: 2 - 5 čajových lžiček, 1 - 2x denně.

K léčbě mírných zánětů a vřídků dutiny ústní a hrdla:

Heřmánkový květ dle dávkování se přelije 100 ml vroucí vody a nechá se 15 min vyluhovat v přikryté nádobě, potom se scedí. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Dospívající, dospělí a starší lidé: 1 - 5 čajových lžiček, nálev se používá k výplachům a kloktání několikrát denně.

K léčbě mírných zánětů kůže (spáleniny od slunce), drobných povrchových poranění a nežitů (furunkulů):

Heřmánkový květ dle dávkování se přelije 100 ml vroucí vody a nechá se 15 min vyluhovat v přikryté nádobě, potom se scedí. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Dospívající, dospělí a starší lidé: 3 - 10 čajových lžiček, nálev se používá ke koupelím a obkladům několikrát denně.

K podpůrné léčbě při podráždění kůže a sliznice v oblasti konečníku a pohlavních orgánů: Heřmánkový květ dle dávkování se přelije 1 litrem vroucí vody a nechá se 15 min vyluhovat v přikryté nádobě, potom se scedí. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Dospívající, dospělí a starší lidé: 5 čajových lžiček, nálev se používá k omývání a oplachům několikrát denně.

Složení

Přípravek obsahuje 50,0 g Matricariae flos (Heřmánkový květ).

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Neužívejte při přecitlivělosti na léčivou látku nebo na rostliny z čeledi Asteraceae (hvězdnicovité).

Příbalový leták HEŘMÁNKOVÝ KVĚT léčivý čaj 50G

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdravá výživa, čaje a bylinky
Typ přípravku: Léčivý přípravek
SUKL kód: 0076578
ATC skupina: V11
Farmakoterapeutická skupina: Různé přípravky - Fytofarmaka a živočišné produkty (česká ATC skupina)
EAN: 8594003076053

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz